Dárek k překladům z nizozemštiny

Pozoruhodný knižní dar ke krásným překladům z nizozemštiny

Studenti pražské nederlandistiky u příležitosti výročí 100 let oboru na Univerzitě Karlově pro vás připravili hezký dárek. Chtěli by podpořit budoucnost pandemií zasaženého literárního překladu z nizozemštiny – a tím i budoucnost svou.
Inspiroval je knižní dar, kterým autorka Saskia de Coster v loňském roce podpořila pro změnu nezávislá vlámská knihkupectví. Kdo si u nich během loňského prosince – to byl sice lockdown, ale knihkupectví byla otevřená, neboť knihy jsou v Belgii stejnou základní potřebou jako léky nebo drogerie – zakoupil jinou knihu, mohl si zdarma jako bonus odnést i její novelu In de rij voor de nachtboot, inspirovanou obdobím dlouhých odloučení a znovu navazovaných vztahů.
Její překlad – Než přijede noční loď – si nyní může zdarma odnést i český čtenář. Stačí si v našem knihkupectví zakoupit jakoukoli jinou knihu přeloženou z nizozemštiny.
A protože čeština coby slovanský jazyk se od nizozemštiny v mnoha ohledech liší, čeká českého čtenáře i malé překvapení – kniha totiž vychází ve dvou verzích. Je milostný příběh jednoduše jen milostný příběh, nebo se proměňuje podle toho, kdo ho vypráví? Odpověď najdete někde mezi fialovou a červenou verzí knižního dárku.
Novela Než přijede noční loď vychází v nakladatelství Karolinum, s laskavou podporou Vlámského zastoupení v ČR, a v našem knihkupectví je k dispozici do rozebrání zásob.
Kdybyste si chtěli udělat lepší přehled, co aktuálně na trhu a určitě i u Vás v regálech je k dispozici, zrovna dnes vyšel tradiční předvánoční "shopping list" na iliteratuře: http://www.iliteratura.cz/Clanek/45029/manual-pro-druhe-vanoce-v-pandemii-a-dalsi-inspirace-z-nizozemska-a-vlamska

Kde nás najdete

Pražská 14

Liberec 1

460 01

 

 

 

 


 

 

Otevírací doba

OBVYKLÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Po–Pá: 900–1800

So: 900–1800

Ne: 1400–1800

VÝDEJNA VSTUPENEK

JE O VÍKENDU UZAVŘENA!

 

Kontaktujte nás

Knihkupectví 

Tel: +420 485 105 243 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Antikvariát

Tel: +420 485 105 755

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Jeden dům, deset zákoutí, desetitisíce knih. . .