Nejoblíbenější detektivky


1. 1793 - Vlk a dráb (Niklas Natt och Dag)

Stockholm, 1793. V páchnoucích vodách jezera se najde mrtvola zohavená k nepoznání. Vyšetřování musí být co nejdiskrétnější, proto se případu ujímá zvláštní spolupracovník stockholmské policie Cecil Winge, svérázný právník se silným smyslem pro spravedlnost, umírající na souchotiny. Jeho parťákem se stane veterán Mickel Cardell, na povrchu drsný, ale se srdcem na správném místě. Co Winge nevyřeší intelektem, to Cardell zajistí pádnou ranou. Brzy se oba zamotají do sítě temných tajemství, jejíž vlákna sahají až do nejvyšších vrstev stockholmské společnosti...
Cena Švédské akademie krimi literatury za nejlepší debut.

 

 Více informací...


2. Bretaňské tajemství (Jean-Luc Bannalec)

Sedmý případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa…
Bróceliandský les se svými malebnými jezery a zámky je považován za poslední říši víl. Váže se k němu velké množství legend. Která lokalita by se tedy lépe hodila pro dlouho plánovaný a neustále odkládaný podnikový výlet komisaře Dupina a jeho týmu? Ale vražda badatele zabývajícího se postavou krále Artuše udělá komisaři čáru přes rozpočet. Proti své vůli je Dupin jmenován mimořádným vyšetřovatelem extrémně brutálního zločinu, po němž rychle následují další.

 

 

 Více informací...


3. Drak spí (Michaela Klevisová)

 V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.

 

 

 

 Více informací...


4. Inkoust (Alison Belshamová)

V temných uličkách Brightonu kdosi napadl mladou ženu. Zranění se zprvu nezdají vážná, ale oběť za 24 hodin umírá v agónii a na jejím těle se najde smrtící tetování. Po zmizení druhé ženy už inspektor Francis Sullivan ví, že čelí sériovému vrahovi. Jedno ale nečekal: hlavním podezřelým je Alex Mullins, syn tatérky a jeho bývalé milenky Marni. Dokážou se přenést přes minulost a spojit síly, než se rozsudek smrti objeví na kůži další oběti?

 

 

 

Více informací...


 5. Komunita truchlících (Jeffery Deaver)

Komunita truchlících je dobře napsaná krimi Jefferyho Deavera, a zároveň druhý případ lovce odměn Coltera Shawa.
Jeho cílem jsou dva mladíci, kteří podle všeho zničili kostel a postřelili dva muže. Oba je celkem brzy chytí, ale během pátrání odhalí cosi, co ho zaujme mnohem víc než jeho případ. Ve washingtonské divočině žije jakási komunita, která se specializuje na pomoc těm, kdo se stali obětí nějaké tragédie. Ale Colter Shaw má podezření, že to nemusí být, jak to vypadá. Co když jde o sektu, které vládne sebestředný maniak?

 

 

Více informací...


6. Království (Jo Nesbo)

Roy a Carl celý život utíkali před temnotou a tím, co se kdysi stalo. Ale Carl se rozhodl vrátit a konečně najít své místo v životě spolu se svou ženou. A oba bratři jsou tím pádem nuceni té hrůze čelit. Roy strávil celý život v tichém horském městečku, odkud jeho bratr Carl utekl, jako by mu za patami hořelo. Roy si myslel, že už se nikdy nevrátí, ale najednou je zpátky, spolu s ním jeho tajemná barbadoská žena a spousta plánů, jak v rodném městě budou žít nový život.
Všechno se zdá moc dobré na to, aby to vydrželo a neobjasněná úmrtí zahalená závojem tajemství, která se tam kdysi stala, se brzy začnou drát na povrch...

 

 Více informací...


7. Matčina hra (Sandie Jonesová)

Návykový psychologický thriller plný nečekaných zvratů o ničivém vztahu mezi Emily, jejím přítelem Adamem a jeho matkou Pammie. Ukazuje, jak mocná může být síla manipulace a že všechno nemusí být tak, jak se na první pohled zdá.
Adam zbožňuje Emily. Emily je přesvědčená, že Adam je perfektní muž, jakého nevěřila, že někdy potká.
Ve stínu číhá soupeřka, žena, kterou s jejím milovaným spojuje hluboké pouto. Emily si vybrala Adama, ale nevybrala si jeho matku Pammie. Neexistuje nic, co by matka neudělala pro svého syna. A Emily zjistí, kam až je Pammie schopná zajít, aby dosáhla svého. Aby Emily odešla navždy.

 

 Více informací...


8. Mlha nad Shadow sands (Robert Bryndza)

Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti.
Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí?
Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem...

 

Více informací...


9. Poslední paní Parrishová (Liv Constantine)

Amber Pattersonová už toho má dost.
Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Jak by měl vypadat.
Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky... Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic?
Amber má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo.

 

 Více informací...


10. Tajemný oheň (Wilbur Smith)

Sourozence Thea a Connie Courtneyovy rozdělí v raném dětství smrt rodičů. Theo, který chce utéct před svým svědomím, se přidá k Britům v boji proti francouzské a indické armádě a Connie odjíždí do Francie vypořádat se s vlastními démony. Oba ale záhy poznávají, že dali všanc vlastní životy.


 

 

 

  Více informací...


11. Zrcadlový muž (Lars Kepler)

Šestnáctiletá Jenny zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Pachatel dívku oběsil obzvlášť krutým způsobem — na ocelovém laně ji vytáhl na dětskou prolézačku. Kdo může něco takového udělat? Joona Linna se s vervou pouští do vyšetřování. Tuší, že Jenny nemusí být jediná.
Díky bezpečnostním kamerám se policii podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto znovu spojí s hypnotizérem Erikem Mariou Barkem. Pomůže mu odhalit pravdu?

 

 Více informací...


 

Kde nás najdete

Pražská 14

Liberec 1

460 01

 

 

 

 


 

 

Otevírací doba

OBVYKLÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Po–Pá: 900–1800

So: 900–1800

Ne: 1400–1800

VÝDEJNA VSTUPENEK

JE O VÍKENDU UZAVŘENA!

 

Kontaktujte nás

Knihkupectví 

Tel: +420 485 105 243 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Antikvariát

Tel: +420 485 105 755

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Jeden dům, deset zákoutí, desetitisíce knih. . .