Legenda jménem Karpatské hry

 Kniha, která mnoha lidem změnila život.

OBJEDNÁVEJTE ZDE, prodej eshop


Podobně jako Kniha o Jizerských horách objevila mnoha lidem jejich kraj, svět pomníčků, dávných cest a příběhů, tak i Karpatské hry ovlivnily tisíce a tisíce lidí - a to nejen skautů, cestovatelů a trampů. Tuto knihu mnoho lidí opisovalo a předávalo kamarádům. Někteří úryvky z ní rozdávali a lepili na nárožích - v době totality, kdy něco takového bylo neobvyklé, podezřelé a trestné. 

Jak knihu Karpatské hry přiblížit? Je to kniha dobrodružství, kniha báseň, kniha životní cesty. Kniha o lidech v dalekých horách i kniha o lidech vám nejbližších. Karpatské hry jsou beletrií, cestopisem i čtením o duši.

Mezi silné a okouzlující popisy rumunských hor a údolí se vplétajíveselé i hluboké životní hry, díky kterým jsme šťastnější, svobodnější a vidíme víc věcí kolem sebe.

Miloslav Nevrlý je vzácný a skromný průvodce.
Karpatské hry jsou vlastně inspirace pro každý den: Hra na
veselou skromnost, Hra na vlčí dech, na gazelí nohy, Hra na jitřní radost... Jídlo, běh, věci kolem nás, cestování - zdánlivé samozřejmosti v jiném světle. Ve světle, které vám může změnit, obohatit život. Cesta do hor je v knize Karpatské hry cestou k sobě a k lidem kolem sebe, přemýšlení o svém životě tu je jako šumění lesa a zvuk vody v rumunských řekách.

 

Další knihy od Miloslava Nevrlého na našem eshopu:

VĚTRNÉ TOULÁNÍ V HEDVÁBNÝCH ČASECH 
 
JIZERSKÉ HORY NA STARÝCH DIAPOZITIVECH

ZAŠLÁ CHUŤ MORUŠEK/CESTOVNÍ ZPRÁVA ČARODĚJOVA UČNĚ

 

Miloslav Nevrlý (nar. 29. 10. 1933)

český zoolog, spisovatel, skaut a milovník přírody

Dětství prožil za druhé světové války a hned po jejím konci začal chodit do Skauta a do Sokola. Po válce byl jeho otec záhy po odmítnutí vstupu do komunistické strany vyhozen ze své pozice v hornobřízské keramičce. Tento incident naštěstí neovlivnil přijetí mladého Miloslava na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, kde studoval na katedře systematické zoologie. K studiu tohoto oboru ho hnal hlavně jeho zájem o chytání a kroužkování ptáků.

 Miloslav Nevrlý po ukončení studií v roce 1957 začal pracovat v libereckém muzeu. Zabýval se studiem netopýrů v Jizerských horách, ale i obecnou historií tohoto pohoří, o kterém napsal řadu větších i menších prací. Z nich nejznámější je Kniha o Jizerských horách. Tato kniha pomohla mnoha lidem nalézt vztah ke krajině, do které přišli po vyhnání Němců. Založila také slávu jizerskohorských pomníčků. Jako terénní pracovník se stal Miloslav Nevrlý autorem i mnoha turistických publikací a map.

V Liberci také pomáhal vést Miloši Zapletalovi skautský oddíl, po zákazu skautingu v roce 1970 vedený jako turistický oddíl mládeže. Sám i se členy oddílu pořádal mnoho putování po českých i zahraničních pohořích. Již od svých studentských let také psal a vydával oborné i neodborné články. Postupně si vypracoval specifický způsob psaní a vydal celou řadu knih, z nichž většina byla inspirována právě jeho putováními a jeho láskou k přírodě. Mezi jeho nejznámější tituly patří Kniha o Jizerských horách, Karpatské hry, Chvály zadní země nebo Zašlá chuť morušek.

(wikipedie, Paměť národa)

 

Marek Orko Vácha o knize Karpatské hry:

 "Opatrně s tou knihou. Je to katedrála lesů a hor, ve které je uprostřed tryskající pramen,

Ty k němu můžeš sestoupit – a nikdy už nebude nic jako dřív."

celý text: http://blog.orko.cz/mila-nevrly-karpatske-hry/

 

 

 

Kde nás najdete

Pražská 14

Liberec 1

460 01

 

 

 

 


 

 

Jsme online

FACEBOOK

INSTAGRAM

AUKRO

 

 

 

 


Otevírací doba

Po–Pá: 9:00–17:00

So: 9:00–13:00

Ne: 15:00–18:00

VÝDEJ VSTUPENEK ZRUŠEN.

Děkujeme za pochopení.

 


 

Kontaktujte nás

Mobil: 602 411 311

Knihkupectví 

Tel: +420 485 105 243 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Antikvariát

Tel: +420 485 105 755

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Jeden dům, deset zákoutí, desetitisíce knih. . .