9 nejoblíbenějších knih o našem kraji

Sedm regionálních bestsellerů a dvě horké novinky

Liberecký kraj má řadu mimořádných autorů a vydavatelů a nabídka knih o Jizerských horách, Českém ráji, Liberci, Jablonci a dalších místech je tradičně velmi pestrá a většinou i velmi kvalitní.
Letošní podzim byl však mimořádný i vzhledem k tomuto vysokému standartu a zákazníci Knihkupectví Fryč mají tak z čeho vybírat.
O pomyslné první místo nejoblíbenější letošní regionální knihy soupeří hned tři tituly:
Mapy Jizerskýh hor, pak Příběhy skalních vyhlídek Českého ráje a do třetice kniha Jeskyně a doly Jizerských hor.


Jeskyně a doly Jizerských horAutor textů a fotografií Ivan Rous s nesmírnou pečlivostí prošel, prolezl a propátral celé Jizerské hory a i díky spolupráci s geology a jeskyňáři vznikla kniha, jaká tu dosud nebyla. Popisuje nejen kamenný svět, ale i historické souvislosti a zajímavosti.

 

 

Více informací...


Příběhy skalních vyhlídek Českého ráje.Z rozhledny na vyhlídku, z věže na skálu! Po loňském mimořádném úspěchu knihy Příběhy rozhleden Českého ráje se oblíbená dvojice autorů Marek Řeháček a Jan Pikous pustila cestou necestou znovu po místech krásných výhledů. Kniha je popisuje současnost i minulost Českého ráje sosobitým tuláckým nadhledem.

 

 

Více informací...


Mapy Jizerských hor


V knize najdete mapy turistické, geologické, vodohospodářské, vojenské... Ale také mnoho informací o vzniku a vývoji této oblíbené disciplíny.

 

 

 

 

Více informací...


Jizerské hory - o historii a umění do roku 1813Snad žádné hory Čechách, ale možná i v Evropě se nemohou pochlubit tak výpravnou a podrobnou knižní řadou, jakou vydává Roman Karpaš. Po třech přírodopisných svazcích vychází dosud nejpodrobnější kniha o historii Jizerských hor. Lze ji přirovnat k tak oblíbené Knize o Liberci: Je podobného formátu a také obsahuje stovky fotografií, map a ilustrací.

 

 

Více informací...


Miloslav Nevrlý: Podivuhodné chvíle se sluneční písníÚtlá, ale krásně vydaná kniha nejoblíbenějšího autora našeho kraje. Devět chval inspirovaných slavnou písní sv. Františka, texty o životě, o cestách, o duši a světě kolem nás.

 

 

 

Více informací...


Hraběcí obory - odkaz Clam-Gallasů v krajině Jizerských hor

 

 

 

 

      Více informací...

 

 

Michal Maršík: Liberecká pohřebiště

 

 

 

 

      Více informací...

 

 

Na těcht dvou knížkách je dobře viděk, jakými jsou Liberečané a milovníci Jizerskýh hor patrioty: I když obě knihy pojednávají o poměrně úzkém tématu,
patří k mimořádně oblíbeným.


Jiří Jiroutek: Už nejdu do JeštěduDemolice cenné stavby, architektonicky mimořádného obchodního domu Ještěd zapůsobila na fotografa J. Jiroutka mimořádně silně. Jak sám říká, hledal způsob, jak se s touto změnou vyrovnat - a výsledkem je obrazová publikace, která je skutečnou poctou této bohužel zmizelé stavbě.

 

 

Více informací...


Petra Laurin: Recepty Němců z Jizerských hor

Kniha se smutným začátkem a šťastnějším koncem: Její kořeny sahají do internačního tábora v Rýnovicích, kde byli shromažďováni vyhánění Němci. V podmínách hladu bylo tématem hovoru jídlo - a vznikly tak i zápisy místních receptů. Ty se po desítkách let staly zdrojem pro krásnou, takřka dárkově vypravenou dvojjazyčnou kuchařku, která navíc obsahuje dobové souvislosti a zajímavosti z dávného Jablonce a Jablonecka.

 

Více informací...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kde nás najdete

Pražská 14

Liberec 1

460 01

 

 

 

 


 

 

Otevírací doba

OBVYKLÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Po–Pá: 900–1800

So: 900–1800

Ne: 1400–1800

VÝDEJNA VSTUPENEK

JE O VÍKENDU UZAVŘENA!

 

Kontaktujte nás

Knihkupectví 

Tel: +420 485 105 243 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Antikvariát

Tel: +420 485 105 755

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Jeden dům, deset zákoutí, desetitisíce knih. . .